Każdego roku coraz więcej rodziców zastanawia się, jak dałoby się kupić niedrogich podręczników. Ważne jest, aby zrozumieć, że tanie podręczniki nie muszą być złej jakości, jak się może na pierwszy rzut oka wydawać. Obecnie istnieje wiele możliwości dostarczenia dzieciom nowych, ale tanich podręczników do szkoły. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić.

Jak korzystać z promocji poszczególnych księgarni?

Rodzice i dzieci powinni przede wszystkim zwracać uwagę na różne działania poszczególnych księgarń. Warto zdać sobie sprawę, że podejmując w maju i czerwcu decyzję o zakupie niezbędnych wydań dla szkoły na kolejne 12 miesięcy, można zaoszczędzić nawet kilkanaście procent na jednym podręczniku. Rodzicom zaleca się korzystanie z tej opcji, ponieważ i tak będą musieli dostarczyć swoim dzieciom podręczniki. Oczywiście, nie zawsze jest tak, że dana szkoła tak szybko informuje rodziców o potrzebnych książkach, które będą używane przez uczniów w następnym roku szkolnym. Warto jednakże zrozumieć, że promocja książek może mieć miejsce również wtedy, gdy zatwierdzona księgarnia ma tylko kilkanaście książek w danej serii. Także wstrzymanie się również może być wskazane, ponieważ może nie być możliwe w krótkim czasie znalezienie wszelkich wartościowych promocji, co oznacza, że dziecko nie będzie miało, z czego korzystać przez cały rok szkolny.

Dlaczego warto kupować podręczniki blokowe?

To kolejna opcja na zakup tanich książek. Coraz więcej ludzi używa jej z roku na rok. Warto wiedzieć, że przy zamówieniu określonej liczby pozycji, księgarnia udziela rabatu lub zapewnia zniżkę na to zamówienie. Zazwyczaj warto wtedy poinformować o tym pozostałych uczniów w klasie i dopiero wtedy wszystkie zainteresowane strony wspólnie złożą jedno zamówienie. W ten bardzo zwykły sposób można zyskać nawet do 20% na całym zamówieniu, a wysyłka jest bezpłatna. W sytuacji, gdy inne klasy w danej szkole jednocześnie będą musiały używać tych samych podręczników, warto zamawiać książki nawet dla wielu klas. Wtedy możemy liczyć na naprawdę duży rabat.

Kupowanie starszych podręczników

Innym sposobem na zakup tanich podręczników jest kupno starszych książek. Bardzo często dany podręcznik jest ważny dla danej szkoły przez długi czas. Wtedy na pewno będziemy mogli kupić podręcznik od ucznia, który nie będzie go już używać. Warto dodać, że z roku na rok uczniowie coraz bardziej dbają o swoje podręczniki. Aby kupić tanie podręczniki, możemy także odwiedzić znajdujące się w naszym mieście antykwariaty.

Ludzie - zdjęcie utworzone przez wayhomestudio - pl.freepik.com